2013. március 31., vasárnap

Búcsú Tasmániától


Előszónak talán annyit érdemes tisztázni, jelenleg West Coast-on ülök az autóban, egész pontosan Haast Beach homokján parkoltam le éjszakára. Mivel sötétben nincs mit nézni, így amíg elálmosodom, jegyzetelek az utókornak. Aztán majd holnapután feltöltöm, ha a vonat előtt amúgy is a városban várom ki az álommanó érkezését.
Amennyiben meglepő fordulatok jelennének meg az irományban, annak oka, hogy mérhetetlen szomorúságomban s elkeseredettségemben a tengerpart kínálta az egyetlen lehetőséget, hol magányomban elbújdoshatok az emberek elől. Az élet nagy kérdései újra és újra a letargia mélységesen feneketlen bugyraiba taszítanak, s nincs már kiút nekem többé. Már-már a szirének énekének engedvén a hullámok lágy ölelésébe menekültem életem egén fekete fellegekként tornyosuló problémáim elől, mikor eszembe ötlött, mi is lehetne a gyógyír háborgó lelkemnek. A balzsamként ható elixír az orvostudomány s minden bizonnyal ezzel karöltve a lélekbúvár tan műremeke. Lássátok hát, mi csepegtetett reményt, s festett koponyám falára egy derűsebb holnapot:


Igazából pont ilyen tengerparti éjjelre készülvén tettem a hátizsákba két üveggel még anno :)
No, a hosszú bevezető után, hol is hagytam abba... No igen, az Overland Track Tasmániában.


Már kissé leülepedett az élmény, így én is derűsebben látom már a históriát. Maga a túra úgy néz ki, hogy van ugye házikó x kilométerenként, s ott töltheted az éjeket. Ha a kunyhó kihasználtsága éppen optimális, akkor kénytelen vagy sátrat verni. Mivel én a közlekedés sajátosságai miatt, s persze az időtényező folyományaként kb. 3 napba kellett szorítsam a 6-7 napra ajánlott túrát. Igazából ezzel nem is lett volna baj, ha az ilyen sétákhoz az ember hatalmában lenne megválasztani az időjárást is. Mert az rendben van hogy terepen gyalogoljunk 25 km távolságokat, csak amikor még az is megvan, 4 nap múlva egy reptéren kell lenni, ahova nincs buszközlekedés, ellenben 200 km, nos, akkor az ember nem örül, ha még esik is. Pedig ezt ígérték csütörtökre.
Lenyomtam hát az első 46 km-t szerda estig, remélve belesimulhatok a kunyhó ölelésébe. Azonban mindenféle neveletlen népek már ott tenyésztek, s így a sátorverés mellett döntöttem. A sátrat még ki sem nyitottam addig, ígya szürkületben álltam neki tanulmányoni mi is a csízió. Persze sikerült, s pont olyan volt, amilyennek képzeltem. Itt közben mindenféle állatok ugrándoztak körülöttem, volt egy fekete minikenguru is, de arról nem sikerült fotót készíteni.

Magam sem tudtam, jobb lenne vajon, ha esne az éjjel már, vagy inkább csak másnap délutántól. A lényeg, azt kívántam, miközben rózsafüzért morzsolgattam képzeletben, legyen legalább 4-5 órám holnap eső nélkül az utolsó 19 kilométerre. Aztán éjjel 2 körül kopogtatott a felhő a sátram tetején. Én jó házigazda lévén kinéztem, s betessékeltem, de ő visszakozott. Aztán pár perc szünet, s megint csöpögött. Ekkor gondolkodtam, jobb volna-e vajon sátramat a kunyhó előterébe költöztetni a kinyúló tető alá. S erre a kimondatlan kérdésemre villámlásokkal adott választ a természet. S én mint esendő kis porszem mindeme intelmet befogadtam elmémbe, s serényen felnyaláboltam sátorfámat, s harcálláspontomat a kunyhó eresze alá helyeztem. Aztán fél óra múlva nagy szomorúság érhette az égi lényeket, számolatlan könnycseppel borítva az éji Tasmániát.
Nekem egyik szemem nevetett, másik sírt... Örültem kibabráltam az esővel, s száraz marad a sátor, s én is garantáltan, de másrészt nem volt nehéz belátni, minimum jó esetben is csupa sár lesz minden másnap... S itt jött az én fő problémám. A cipő. Nekem ugyanis egy pár, vízállónak mondott cipellőm volt raktáron. Meg egy 40 peso-s papucsom. Mivel tudtam, ha átázik mégis, vagy csupán csak csupa sár lesz a kis topánkám, már akkor is meg leszek lőve, mert éjjel nem valószínű megszárad, másnap meg ugye utazás Új Zélandra. S persze lehet venni cipőt, csak ahhoz el kell jutni valahogy a városba... Szóval ez aggasztott főleg.
Hát reggel is esett.. De aztán 10 körül már kicsit mérséklődött, így elindultam. Esőkabát, rövidnadrág. Legalább egy száraz melegítőm legyen éjszakára. Hajrá. Az első szakaszt szerencsésen megúsztam, 10 kilométer, az 5. napi etap az ajánlás szerint. Az eső elállt indulás után kevéssel, s csak érkezés előtt kezdett rá úgy igazán, de akkor már csak 10 perc volt a kunyhó. Ott aztán gondolkodhattam, lenyomjam az utolsó szakaszt a tóig még aznap, vagy csak reggel. Mivel péntekreugye jó idő volt a jóslásban. Addig. Ugyanis ki volt függesztve, keddig marad az eső... No hát akkor már mindegy, félig vizes vagyok, legyen meg az ő akarata. Vagy inkább az enyém persze.

Volt két hölgyike, éppen a kiwik földjéről, akik szintén a folytatás mellett döntöttek. Persze nekik kb. szkafanderük volt, amivel hulló pH1 vagy pH14 közepette is babapopsi bőrrel jutnának át. De én még vártam kicsit, hátha alábbhagy, de nem tette az átkozott! Donnerwettersturmunddrang... Elindultam hát, s ez volt, amikor eljutottam rövid időn belül a mindenmindegy állapotba. Tudtam odaérek majd előbb-utóbb. De igazából amikor egy 7 km hosszú pocsolyában kell végigmenni, s zuhog felülről is, sár van, s csúszós kövek és gyökerek. Nos, nem mondom megváltozott az életről alkotott képem, de valami nüansznyi változás azért alighanem végbement bennem. Reménytelenül gázoltam a vízben a bizonytalan felé. A vízálló cipő pedig vízálló, csak nem erre a tesztelésre. Gumicsizma, na az jó lett volna. A baj nem lehetett az ösvényről letérni, mert sűrű bokorfal övezte, s mint ösvény leszerepelt, átlényegült vízelvezető árokká.
Különböző elméleteket gyártottam miért nem esek el. Például mert a cipőm már nem nedves, hanem maga a víz, s mit ilyen szerves egységet alkot a többi vízzel körülöttem. A vízmolekulák rendszerében pedig, már nem vagyunk kívülállók többé. Egy másik elméletem megnyugtatott, a hátizsák megvédi a gerincem a töréstől legalább. Satöbbi...
De megérkeztem, s láttam vígan füstölög a kunyhó kéménye. Belépve népes társaság volt, de egy hely azért akadt. A kályha itt nem a megengedett-javasolt 10 fok megtartását célozta meg, csak úgy izott benne a szén. Természetesen számolatlan nedves ruha vette körül, s bakancs. na mindegy én is betettem a közösbe amim volt, vidáman vettem tudomásul, a száraznak hitt zoknik, sajnos a hátizsák alján voltak, nem zacskóban, így bár a zsákot óvta az esőtől a burok, de mikor letettem, alulról felszívta a vizet... S pluszban még pár piócát is leoperáltam a lábfejemről.
A rádión beszóltam a tó túlpartjára, másnap kompozni kívánok, s 11:30-ra kaptam is lehetőséget. Pozitívan álltam a dologhoz, lesz még pár órám szárogatni, s pluszban még marad vagy 7 órám elérni a reptérre, ami ugye kb. 200 km, s alternatívaként a stoppolás volt terítéken.
Reggel az okosok nem tudtak begyújtani, mivel nedves volt a gyújtós... Milyen meglepő, mivel esett egész éjjel. Evidens volt számomra, hogy hozni kellett volna be pár gallyat még este a másnapi tűzhöz, de el voltam foglalva más problémákkal. No mindegy, azért begyújtottunk, örültek, kérdzgették, aha ez a magyar módszer. Mondtam nekik, felénk nagyon trükkösnek kell ám lenni, mi mindig vízcseppel a napsugárral gyújtunk tüzet. Erre kérdezték nincs gyufa felénk, de mondtam az túl egyszerű, csak egyik magyar feltalálta nekik, más is tudjon tüzet gyújtani. Na persze, mondtam csak viccelek.
A cipő nem volt száraz, de többé-kevésbé komfortos volt. Átkelés után azonnal leszólítottam a parkolóban egy fiatal párt nem vinnének-e ki legalább a főútig, s persze, visznek, de nem Hobart felé mennek. Mondom, nem baj már az s remek. S mentem a hátizsákért. Útban vissza, jött szembe egy idős pár, kérdem őket is, elnézést, nem Hobart? De, igazból, igen, kis megállóval. S ők elvittek! Kiváló! Meg voltam mentve.
Megálltunk még a Fal fantázianevű kiállításon, aminek a lényege: van egy ipse, aki 2005-2015 között megfarag 100 méternyi fát (magasság kb. 2 méter) a területre jellemző történelmi emlékképekkel. Egyébként valóban lenyűgözően szépen farag, bár azt túlzásnak érzem, hogy a leeső forgács egy maréknyi egysége celofánban 8 dollárért eladó. Még ettem is némi meleget, mentás báránypite, gyömbérsörrel.

Hobartban aztán még volt időm, így vettem fel pénzt, biztos, ami biztos, s ettem egy Fish'nChips-et. Repülőt is elértem. Melbourneben pedig volt pár órám a Christchurch-be tartó gépig.
Sajnos elfogyott az első üveg bor, így itt most zárom is magvas gondolataimat.

2013. március 23., szombat

Tasmánia, fenevadak a vadonban...

Mielőtt folytatnám, kis közbevetésként, némi zoológia. Nem állatkert, tényleg csak úgy szembetalálkoztam ezekkel a lényekkel szabadban...



Kígyót is láttam sajnos, kb. 1 méter feletti volt, teljesen fekete, és 1200 méteres magasságban, ahol éjjel azért már 4 fok körüli a hőmérséklet... Meglepő volt. De onnan mindketten távoztunk mielőbb, így kép nincs róla, csak becsszó.



Tasmán kalandok 1.



Hobartba érve túl sok feladat nem akadt igazából. A legfontosabb a sátor és hálózsák beszerzése volt. Ezeken felül eljutni mielőbb a szálláshelyre, és aludni egy kiválót. Elsőként járkáltam egyet a városban, mert sokat nem tudtam ugyan erről a városról, de azt igen, hogy a kilenc whiskey lepárló egyik zászlóshajója éppen erre található. Sőt még azt is tudtam 10 órakor nyit a mintabolt. Akárhogy is, volt némi idő. Ennek megfelelően felvásároltam némi lokál őstermelős terméket, csak hogy támogassam szegény kis földönfutókat. Később aztán rájöttem, nincs szükségük ilyesmire, mivel hétfő ellenére minden breakfast hely tele volt.



Azt már előre kinéztem hol van a sátorbolt, de sajnos két nehezítés volt. Elsőként abból az utcából volt 5 darab keresztbe a főúton, amelynek a kereszteződésébe rajzolták, s ezek kb 2 km távolságot öleltek fel. Másrészt nem is volt semmi köze a valóságban azokhoz az utcákhoz. Na mindegy megtaláltam, s persze mivel sok időm volt gyalogoltam végig. Este 6-kor érkeztem az eredetileg tervezett 2 helyett. A gond az volt hogy előző éjjel ugye Melbournebe érkeztem, majd onnan hajnalban tovább Hobart, így alvásra nem sok idő volt. Eredetileg úgy terveztem megnézek itt pár várost, de aztán úgy gondoltam, ha már itt vagyok, elmegyek a vadonba. Ennek az ára a nyári hónapokban meglehetősen borsos, cserébe aludhatsz az útvonalon található kunyhókban. Vagy verhetsz fel sátrat. A lényeg megvettem aztán a belépőt ide, a túra neve Oveland Track és 6-7 napos 65 vagy 83km kivitelben. A fő probléma az volt megvétel után néztem meg, miként is lehet megközelíteni. Sehogy!!! Rohadtak. Na jó van busz, de kb. egyenesen nincs, csak ha valahol alszol. Hát írogattam mindenféle fórumokra meg profiknak, akik pontosan ilyen transzportokkal foglalkoznak. A legviccesebb a 700 dollárért viszünk hozunk... Na végül találtam egyet, aki kedden reggel 5-kor felkapott a hotelből, 11-kor meg is kezdhettem a túrát.
Sajnos a sok előjelet figyelmen kívül hagytam. Például, hogy újabb egy napot elveszítettem, s mivel visszafelé sincs busz, így ott majd stoppolás lesz talán. De lényeg 3 nap maradt a 6 javasolt helyett. Ráadásul csütörtökre esőt mondtak, ami a 3. nap. Szóval fene tudja. Utólag azt mondom, életem egyik legnagyobb hibája volt belevágni, csak sajnáltam a túra díját...

A lényeg, hogy a felkészülés nálam annyiból állt: legyen egy jó esőkabát, sátor, hálózsák, s no persze ital és étel. Mivel 3 napra terveztem alapvetően, így vettem 5 csokit, meg egy 80 grammos ananászkonzervet. Nem akartam cipekedni, másrészt kiszámoltam egyszer hány kalória tartalékot tárolok piciny testemben, szóval étel fronton nem voltak különösebb problémáim. Vittem még 2 liter vizet, meg 1 liter multivitamint.
Szóval 11-kor nekiindultam kedden, az eleje teljesen szép volt, tó némi hegymászás, aztán durvább hegymászás ilyen láncokba kapaszkodva. Utána viszont jött egy tök jó rész hosszan hegyek között, fennsíkon sétálgatva. Mivel ugye átlagban két napi adagot kellett megtenni minden saját időszámítás szerinti nap szerint, így estére értem a második kunyhóhoz. Itt a kunyhóban aludtam, volt még 4 német gyerek, két valami csaj, meg még pár ausztrál. De a lényeg volt hely. Mivel a polifoam vagy bármi hasonló matrac már extra luxus lett volna, meg nem is volt a hátizsákom alkalmas többnapos túrákra, így azt nem vettem. Cserébe egészséges alvást adott a sors kemény felületen. Amúgy ezekben a kis házikókban elméletieg 10 fok alatt lehet vmit fűteni.





2013. március 17., vasárnap

A déli féltekén

Jobban belegondolva csak most ismertem fel: a déli féltekén vagyok. Fejjel lefelé állok a Földön. Na de ebbe most ne is menjünk jobban bele...
Kuala Lumpur low cost reptérén ért a következő meglepetés. Illetve nem is annyira engem. Az Air Asia-s emberkék nem sok magyar útlevelet láthattak eddig, mert oldalanként a fény felé tartották, aztán egy másik is jött, s félrehívott. Barátságos volt ugyan, de mivel már a hátizsákomból pár melegebb ruha volt rajtam, hogy a súlyhatárton belül legyek, így nem voltam a legoptimálisabb állapotomban. Így mikor megkérdezte hol is van ez a Magyarország, mondtam Németországtól nem messze. Általában azt tudják itt. Erre megörült, s kérdi akkor tudok németül ugye? Mondtam igen, miért ő tud? Mondta nem, de mondjak valamit... Gondoltam ez most mi, cirkuszi fellépés? Mondtam neki németül: hánynom kell attól, hogy értelmetlen kérdésekre kell válaszolnom, s nyalja ki. Ő meg tök örült és visszaadta az útlevelem :)

A reptérről annyit kell tudni ez valóban olcsóságos. A repülők kint állnak a betonon, és gyalog kisétálsz. Hosszú nadrágban, túracipőben ez igen kellemes tevékenység. Azon kezdtem gondolkodni miután megtapogattam a fejem búbját és majdnem meggyulladt a kezem, milyen jó is volna már teljesen ősznek lenni, s taktikusan visszabombázni a Napba a meleget. No de a repülőút kb. 7 órája elég jól elment. Teljesen meglepő volt számomra mikor a kapitány bemondta, hajrá Queen's Park Rangers. Hát ez meg mi? Kiderült a társaság a fő szponzoruk és lehetett sálat kapni meg mindenfélét... Malájzia és Ausztrália között egy angol csapat szurkolójává lehet válni. Eszembe is jutott rögtön, ha újraindul a Malév remélem csak Fradi sálat árulnak, s minden más szimpatizáns keserűséggel telve érkezik úticéljához.
Viszonttagságaim azonban még nem értek véget, érkezés után az ausztrál bevándorlás is félrehívott.
Amúgy a vízumom rendben volt, ezt előre online meg lehet igényelni, ingyér' van. De van egy ilyen papír amit ki kell tölteni. Mindenféle kérdésekkel. Például bűnözői múltad van-e? De ezt csak nem-ausztráloknak kell. Persze, mert ők ugye így kerültek ide anno, így nem volna ildomos.
De volt ilyen, hol fogsz aludni, mi a szállásod. Én meg beírtam az igazat. A túra útvonal nevét. Az első nem tudta mi az, pedig híres amúgy. Kérdezte ez mi szálloda? Mondom nem, egy túra. De akkor mi a szállásom? Sátor. Sátor? Igen, fémváz vászon. Ekkor egy másik elmebajnok átvette, s mondta nem félek a kígyóktól? Mondtam nem, mert az ördög elkergeti őket. Erre ő sem tudott reagálni. Mondom a tasmán ördög. Na erre fellélegeztek, s látták, jobb ha átengednek. Amúgy vicces ahogy beszélik az angolt. Persze biztos nekik is az enyém.
Ideértem hát éjjel 1 előtt, s már csak 6 óra a gépemig onnan számolva. Át is sétáltam a T4-be... Ami nincs nyitva. Egyébként mivel a reptér Melbourne belsejében van így 2-7-ig nem fogd gépeket, bezár. Ettől tartottam is kicsit, hogy talán teljesen, de szerencsére nem rúgtak ki.
No igen, mivel a pilóta azt mondta: Melbourne, jó idő vár ránk, 12 fok. Hmm. Lehet kell vennem egy hálózsákot...

S még egy tréfát kieszeltünk a kapitánnyal. Mivel úgy gondoltuk, elburjánzott itt a népszaporulat, még a kiindulási pont környékén, adtunk nekik egy kis atomot...

A jedi visszatér

Csak hogy ne maradjon négyszögletű az erdő, kezdem az elején. Anno amikor még Finnországban figyeltem meg a mókusok életét, s hallgattam éjjelente a genetikailag módosított szakítószilárdságú finn fűfélék rettentő roppanó, recsegő robajú megsemmisítését az északi nyúlhordák által... nos akkor kezdődött ez a túra.
Alapvetően két évet szándékoztam északon tölteni, aztán valami másba fogni. Lelki szemeim előtt már német futtballmeccsekken pöccintettem le hanyag eleganciával a bajuszom szélén hintázó árpa-maláta színekben játszó nedű utolsó cseppjét, amint belső harmóniában, s lelkemben felizzó kis rőzselángok fénye által megvilágítva követem a Nirvánába vezető utamat. 
De a galád finn manager fajta kibabrált velem, s végül az anyagilag is jutányosabb misztikusnak ígérkező Manilába tettem át székhelyem. Bár az erdőre visszatérve, kerekké a sztori csak akkor válik, ha hozzátesszük, két fő ok vonzott ide főleg: Japán és Új Zéland.
Szívemnek legkedvesebb s általam érdemeik okán igen nagy becsben tartott barátaim (s az egyéb kategória :) ) bizonyára tudják már barangolásom igaz krónikáját a Fuji hegy árnyékában. Igy már csak egy cél lebeg szemem előtt, s nincs is miért maradnom. Ahogy nem is fogok június után. Legalábbis nem Manilában, mint azt a csillagok az égen jövendölének.
Mivel Kuala Lumpur véleményem szerint a legjobb hely Manila 4 órás repülőúttal lefedhető szomszédságában, így sorsot húztunk a Sorssal, s kajánul húzódott mosolyra szám szeglete amint a lehetséges útvonalak között KL az egyik legoptimálisabbnak tűnt. Kihívás elfogadva! 
Szokás szerint a pakolás és egyéb felesleges és időpazarló dolgok helyett még péntek este búcsút intettem lengyel kompániánk újabb két tagjának, Tomek, a motoros legény, s Anna, a smaragdszemű tündér. Sokáig ugyan nem maradtam, de ezt követően még volt szerencsém egy igen hosszas elméleti vitához, így csak 2 körül sikerült ágyikóba kerülni. Lényeg a lényeg, KL keblére ölelt, amint megérkeztem, sőt sírt és zokogott. Ekkora érzelmi kitörésre nem számítottam azért, de mire a városba ért a busz az eső is alább hagyott. A küldetés a szállás megtalálása volt. S mivel ugye öltözetem nem a tipikus Egyenlítő felszerelés volt, így ezt igyekeztem volna mielőbb abszolválni. Ismét érvényesült a szabály sose kérdezz olyan helyi figurát, aki segíteni akar. Mert az a személy sosem tud semmit. Még a sarokról nyíló utca nevét sem. Ezt igazából Koreában tanultam meg fájdalmasan hosszú gyaloglás után, mikor visszaértem a kiindulástól 15 méterre, már a saját fejem után menve 2 óra elteltével. 
No, de most már ilyen apróságok nem zavarnak soha, így előkaptam a mindentudást, s már ott is voltam. Éjfélig még elmerültem az ételek és emberek színes kavalkádjában, persze ha már ott voltam, ellátogattam a tornyok melletti parkba is. 
Sajnos nem emlékeztem biztosan az ételek árára, azt tudtam kiválóak. Szóval dőre módon váltottam még némi ringgitet, de kár volt. 

Ez itt 11 pénz, ami nagyjából 600 forint, viszont ebben az árban még volt 2 sör is. Kérdi az indiai nő, hát rizst akarok-e enni. Éreztem én, éreztem, ez beugratós kérdés... de átfutott agyamon reggel majd elmegyek a tényleges little indiába, s majd ott eszek chappatit, s miegymást. Hát kinyilatkoztattam egy óvatos jót. Nos volt egy feneketlen rizssiló, rizshombár, rizsatyaúristen, amiből egy hasonlóan túlméretezett tállal mert ki EGY adagot nekem. Mondtam, na ennek sürgősen a nagyrészét tegye csak vissza, mert ez az adag pesszimista becslésekkel is elég lenne egy kiéhezett etióp falunak. Eztán még szedtem mellé 4 különböző akármicsodát, s persze a sört is kartávolságba, s ezzel egyúttal személyes oltalom alá vontam. Igazból lassit akartam inni, de az élet fricskát dobott, s így duzzogva a sör mellett kényszerültem dönteni.
Éreztem, minden porcikám belesimul a miliőbe, s ha ez is lesz nyomorúságos kis életem utolsó pillanata porhüvelyem börtönében, már nem hiába szenvedtem végig ezt a pár évet. Azt is meg kell említeni, ami az ilyen jellegű olcsó helyek velejárója, volt csótány, meg az utcán 10 méterre 30 centis patkány (plusz a farka), meg az indiai nő a szívószálat a végénél fogva adta át, ami komoly dilemmát okoz szerinte, mert vagy az ujját szopkodod tulajdonképpen, vagy az italodba teszed azt a végét, akkor meg beleoldódik abba amit iszol. De hát ez autentikus így, meg ugye aki sört iszik, az nem kap szívószálat, frappáns fityiszt mutat hát eme problémának. De minden esetre örömmel tapasztaltam ilyen mélyen szántó elmélkedésekre futja kapacitásomból, s még csak 7 órája hagytam el a manilai elmegyógyintézetet! Vivát!

A parkban is sétáltam egyet, szerintem éjjel sokkal szebbek az ilyen fenséges épületek. Néha elgondolkodom, miért nem építésznek mentem, azt hiszem örömöm lelném benne. No mindegy, visszatértem hát a szobába, ami kb. 5 m2 lehetett, a plafonon egy kiváló ventilátorral. 5 fokozata volt, de már a kettes alatt is bemutatta az egy pontban rögzített tárgyak kitörni készülő erejét. Tudni illik, nem merev felfüggesztéssel volt, hanem csak a kábelen lógott. Minden centripetális és centrifugális fizikai ismeretemet kierőszakolva agyam rejtett zugaiból végül úgy döntöttem a hármas fokozat esetén a biztosító ledarált maradványaim mellett már csak elnézően mosolyogna, önveszélyeztetés miatt nem kell fizetni megint...

Azért aludtam valamennyit páni félelemben.Na jó nem, mármint nem féltem. Reggel visszaadtam a kulcsot, amiért megkaptam a 10 pénz letétet. Azt mondjuk nem értem, miért 15 a légkondis szobáé? Lehet ott maga a kulcs is légkondicionált, s hűti az ember kezét, vagy amihez közel van a zsebében extra 5 pénzért. De ezen hamar felülemelkedtem. A szoba egyébként kb. 2000 Ft volt. Az ottani Deák tértől 6 perc sétára.
Little Indiában a legkirályabb helyet nem leltem meg újra, vagy csak nem volt még nyitva. De volt x másik, zúgott az indiai zene, meg áradt a fűszerszag az utcán, itt 10 pénzt fektettem be biológiai egyensúlyom megtartásába. Chappatti, természetesen, s még 3 másik étek. Hát éhes nem leszek pár óráig. Bár ezt most a repülőn írom, s ha jó belegondolok egy másik földrészig kell kihúznom valahogy, így kellően indokolt elővigyázatosság és aggódó odafigyelés párosa, mik megmentenek az éhhalál csontos karmaitól...

2013. március 15., péntek

Föld jelentkezz!

No igen... Némi idő eltelt bejegyzések nélkül, de mivel lassan felöklendez magából a manilai gettó, s hátat fordítok Ázsiának (terveim szerint), így itt az ideje lassan összeszedegetni az letűnt idők krónikáit.
Most azonban nincs idő merengésre, mint mi történt Thaiföldön vagy éppen Hong Kongban, Makaón... Kis kiruccanás van tervben, melynek vázlatos tervét itt lehet látni:

Sok internet lehet nem lesz, de alkalom adtán/esőben jobb híján majd azért a gép dolgozik, míg az alkotó pihen.

Start március 16. Aki meg mélyen együtt érez velem nyomorúságomban, s szeretné tudni éppen milyen trükkel akar kibabrálni velem a felsőbb hatalom, az megnézheti itt mi is a büntetésem...